Son dakika: Ankara’da Erdoğan-Bahçeli görüşmesi başladı! İşte masadaki konular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Görüşme saat 15.50’de Bahçeli’nin konutunda başladı.

YEREL SEÇİMİN ARDINDAN İLK GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli, Ramazan Bayramı tebriği dolayısıyla en son bir telefon görüşmesi yapmıştı. Telefon görüşmesinin ardından yüz yüze bir görüşme olmamıştı. 

MASADAKİ KONULAR

CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan görüşmeye ilişkin detayları aktardı: İki liderin yerel seçimlerin ardından yapacağı bu ilk görüşme oldukça önemli. Zira; yerel seçim sonuçlarını enine boyuna tartışacaklarını, değerlendireceklerini tahmin ediyoruz.

Ayrıca, Türkiye’nin bazı önemli gündemleri var. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa bir süre içerisinde verdiği mesajlara bakacak olursak özellikle yeni anayasaya dair bir sürecin başlaması bekleniyor. Meclis’te yeni anayasa nasıl, ne şekilde yapılacak? Partiler arası görüşmeler önümüzdeki günlerde nasıl gerçekleşecek? Bu sorulara liderlerin yanıt aramasını bekliyoruz.

Ayrıca dış politika da önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği bazı önemli, diplomatik temaslar var. O temaslara dair iki liderin fikir alış verişinde bulunmasını bekliyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir